08 Aralık 2021

Karaman İlinde Yerel Bir TV Kanalına Ait Sosyal Medya Platformlarında Canlı Yayın İle AEP Eğitimleri Tanıtılmıştır


Karaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli AEP formatörü Latif DEMİREL ve AEP eğitmenli Psikolog Şeyda YÖRÜK 26 Kasım 2021 Cuma günü Karaman KGRT Gazete Radyo ve Televizyonu ve televizyona ait facebook ve instagram sosyal medya platformlarından yapılan canlı yayınının konuğu oldular. Canlı yayında Aile Eğitim Programları konuşuldu.
Aile Eğitim Programlarının ücretsiz olduğunu söyleyen Latif Demirel çocuk yetiştirmeden, sağlıklı bir ilişkiye, boşanma öncesi ve sonrasına kadar danışanlarına ne tür destek verdikleri konusunda bilgilendirmede bulundu. Eğitimler konusunda birçok sivil toplum kuruluşu, okul aile birlikleri ve kamu kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını ve temel amaçlarının Karaman İlinde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması olduğunu belirtmiştir.
AEP eğiticisi Şeyda YÖRÜK ise ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş, 5 alanda toplam 28 modülden oluştuğunu, AEP’ in aile eğitiminde özenle hazırlanan önemli bir program olduğunu ifade etmiştir. Özellikle okul aile birliklerinin taleplerinin fazla olduğunu, eğitimlerin yaygınlaşması için talep eden 7 den 70 e her bireyin başvuruda bulunabileceğini söylemiştir.