Sinop’ta AEP Kapsamında 2020 yılı Eğitimleri Başladı.

Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi bünyesindeki Eğitim ve Danışmanlık Birimi tarafından Ocak ayında AEP eğitim programı kapsamında çeşitli eğitimler düzenlenmiştir.
Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne bağlı Eğitim ve Danışmanlık Birimince sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması, aile hayatını bütüncül bir anlayışla ele almak, yaşam kalitesini artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla İl Müdürlüğünden Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti alan ailelere yönelik “Aile Yaşam Becerileri” konulu eğitim düzenlenmiştir.
Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Kayıhan ÖZKAPTAN tarafından 09 Ocak 2020 Perşembe günü saat 14.00’da verilen eğitimde “Aile Yaşam Döngüsü”, “ Yeni Nesil Aile Kavramı”, “Yaşam Boyu Değişen Rollere Uyum”, “Ailenin Kendi Kaynakları İle Problem Çözme Becerileri” vb. gibi konular hakkında bilgilendirme yapılmış olup 7 kişi katılmıştır.
Okul Destek ve Sosyal Uyum Programı kapsamındaki Öğrenci ve ailelerine yönelik “Bilinçli İnternet Kullanımı” ve “Kişisel Hijyen” konulu eğitimler düzenlenmiştir.Sosyolog Dilek BALTACI tarafından 28 Ocak 2020 Salı günü saat 14.00’da düzenlenen eğitimde “İnternetin Hayatımızdaki Yeri”, “Yeni Nesil Oyunlar ve Zararları”, “İnternet Bağımlılığının Boyutları ve Önemi”, “Hijyen Nedir?” “Çocuklara Temizlik Öğretme”, “Hijyenin Sağlımıza Etkileri” vb. gibi konular hakkında bilgilendirme yapılmış olup 14 kişi katılmıştır.
Sosyo-Ekonomik Destek ve Evde Bakım Hizmetinden yararlanan ailelere yönelik “Aile ve İnternet (Aile ve Cep Telefonları)” konulu eğitim düzenlenmiştir.Sosyal Hizmet Merkezi Konferans Salonunda Sosyolog Dilek BALTACI tarafından 29 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de düzenlenen eğitimde “İnternet ve Cep Telefonlarının Hayatımızdaki Yeri”, “Telefonu Doğru Kullanma”, “Gençlerin ve Çocukların Telefon Bağımlılığı Nasıl Çözümlenebilir”, “Telefonlarda ve İnternette Çocuklarımızı Bekleyen Tuzaklar” vb. konular hakkında bilgilendirme yapılmış olup eğitime 9 kişi katılmıştır.