Kayseri’de Servis Şoförlerine AEP Kapsamında Eğitimler Verilmiştir

Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce “her meslekten ve her kesimden bireyleri hayatın farklı alanlarında yaşanabilecek sorunlara karşı güçlendirmek, onlara problemlerle başa çıkma becerisi kazandırarak sağlıklı ve güçlü bir toplum oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 09.05.2018 tarihinde Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında eğitimler düzenlenmiştir.
Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat ÖZER “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerleri servis şoförlerine, trafikte ve günlük hayatta her zaman sakin olmayı, stres ve öfkelerinizin üstesinden gelerek çocuklarımıza huzurlu ve mutlu yolculuk yapmanızı temenni ederim. Başta Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA olmak üzere tüm bakanlık teşkilatımız çocuklara son derece önem vermektedir. Onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmak temel görevlerimiz arasındadır.” diyerek programın açılış konuşmasını yapmış; İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan bu eğitim faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini belirtmiştir.
Kayseri Minibüsçüler ve Servisçiler Odası üyesi yaklaşık 120 servis şoförüne Sosyolog Gizem TARI tarafından Aile Yaşam Becerileri Modülü kapsamında “Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü” konulu eğitim verilmiş; kişilere kendi doğal kaynaklarını kullanarak problem çözme becerisi kazandırmak için İletişim Engelleri ve Sağlıklı İletişimin Önemine de vurgu yapılmıştır. İkinci oturum ise Uzm.Psk Sengül DURMUŞOĞLU tarafından “Çocuk Yetiştirmede Güncel Konular” başlığı ile ele alınmış; özellikle Çocuk İstismarında Risk Faktörleri, Çocuklara Cinselliğin Nasıl Anlatılması Gerektiği ve İstismardan Korunma Yollarına ayrıca değinilerek son dönemlerde toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkan Cinsel İstismar kavramına farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.